Image by Free-Photos from Pixabay

Šauktinio sveikatos patikra (pabaiga, rezultatai)

Pirmojoje dalyje rašiau apie tai kaip man sekėsi tikrintis sveikatą. Dabar kai jau žinau rezultatus galiu jais pasidalinti ir su jumis.

Rezultatus gavau ne iškart po patikrinimo, nes buvau siunčiamas atlikti papildomų tyrimų. Papildomai buvo atlikta echoskopija, reikėjo paminti dviratuką. Visi tyrimai buvo dėl padidėjusio kraujospūdžio.

Kardiologas
Iš pradžių nuėjus pas kardiologą buvo peržiūrėti visi mano jau turimi tyrimai, pamatuotas kraujospūdis ir tą pačią minutę buvo išrašyti vaistai nuo padidėjusio kraujospudžio kuriuos, deja turiu gerti nuolatos. Jau seniai įtariau, kad mano kraujospūdis padidėjęs, bet niekada nemaniau, kad teks gerti vaistus. Jaučiausi visiškai normaliai. Po vaistų išrašymo gavau siuntimus pas echoskopuotoją ir paminti dviratuką.

Dviratis
Dviratis minamas tam, kad nustatyti kaip širdis susidoroja su tam tikru krūviu. Daktarė pasakojo, kad beminant dviratį kitiems būna visko, kas nualpsta, kas nukrenta. Pasiklausius tokių pasakojimų, maniau, kad ir man bus kažkas panašaus.
Kad ir kaip sunkiai ir ilgai myniau, bet kraujospūdis daugiau nekilo. Buvau toks pat nustebęs kaip ir daktarė.

Echoskopija
Jei Jums niekada nėra darę echoskopijos tai žinokite, jog tai neskausminga ir gana paprasta procedūra. Jus tiesiog ištepa su daug gelio ir tuomet visame širdies plote „važinėja” su nedideliu rutuliuku. Važinėjant su rutuliuku ekrane matoma kaip dirba širdis. Pats važinėjimas labai primena rašymą su tušinuku.
Po tyrimo negavau jokių blogų žinių. Sveikas?

Išvada
Išvados nenudžiugino. Paskambinus ir paklausus kokios gi tos išvados išgirdau aiškiai ir paprastai „Netinkamas. Grupė D”. Viskas.
Na džiaugsmo tikrai mažai, nes greičiausiai tos bėdos su širdele lydės visą gyvenimą. Tiesa, dabar, gerdamas vaistus jaučiuosi visiškai normaliai ir kraujospūdis normalesnis, nei normalus.

Saugokit savo sveikatą, nes tai tikrasis turtas kurį reikia branginti.