Image by Markus Spiske from Pixabay

Atstatome prarastus failus (2 dalis)

Pirmojoje dalyje rašiau apie tai kaip atstatyti prarastas nuotraukas iš telefono. Šioje dalyje norėčiau trumpai atsakyti į kelis pagrindinius klausimus susijusius su failų atstatymu.

Turite suprasti, jog nevisus failus įmanoma atstatyti ir todėl būtina daryti atsargines kopijas.

Kodėl įmanoma atstatyti failus?
Na, todėl, kad jie nėra ištrinami. Galima sakyti, jog ištrinant failą jis tik paslepiamas, o jo vieta atlaisvinama kitam failui. Todėl failus įmanoma atstatyti tik tam tikrą ir reiktų užsiimti atstatytumu kuo greičiau po failų ištrynimo.

Kokius failus ir kokiuose įrenginiuose galima atstatyti?
Tiesą sakant galima atstatyti visus failus nesvarbu kokiame įrenginyje, bet tai priklauso nuo labai daug skirtingų faktorių.

Failų atstatymas iš telefonų/planšečių (ne SD kortelių)
Programa atstatanti failus kompiuteryje, neatstatys failų Jūsų telefone, todėl reikia rinktis iš programų kurios dirba su telefonais. Viena iš programų yra MobiKin. Ši programa sugeba atstatyti failus tiek Android tiek IOS įrenginiuose. Deja, bet ji mokama, kaip ir dauguma kitų.

Failų atstatymas SD kortelėse arba kompiuteriuose
Norėdami failus atstatyti šiuos įrenginiuose turite didesnį programų pasirinkimą. Viena iš programų yra mano minėtoji Recuva. Su šia programos nemokama versija man pavyko atkurti nemažai prarastų nuotraukų ir kt. failų. Programa naudotis itin paprasta. Parsisiuntus spaudžiate, kad nuskenuotų Jūsų kompiuterį, pasibaigus skanavimui matysite failus kuriuos įmanoma atstatyti.

Jums nebūtina naudoti mano rekomenduojamų programų. Internete pilna kitų, gal būt geresnių. Deja, dauguma tokių programų yra mokamos. Jei Jūsų prarasti failai buvo tikrai brangūs tuomet mokėti verta, kitu atveju tenka tiesiog naudotis nemokamomis programomis arba užmiršti prarastus failus ir ateityje daryti atsargines failų kopijas, kad praradimas nebūtų toks skaudus.

Jei nė viena programa jau negelbėja, galite kreiptis į failų atstatymo specialistus kurie galbūt Jums padės.