Image by 200 Degrees from Pixabay

Kaip neprarasti failų?

Nutariau parašyti trumpą straipsnelį apie tai kaip išvengti failų atstatymo. Dabar, technologijų amžiuje daug kas susiduria su problema kai vieną dieną failai po ranka, o kitą jau jų nebėra, kad taip neatsitiktų reikia išmokti ir daryti atsargines kopijas, taigi apie jas ir pakalbėkime.

Atsarginės kopijos gali atrodyti nereikalingos ir bereikšmės tik tiems kurie nėra praradę failų. Jei esate praradę bent vieną svarbų failą suprasite kaip svarbu yra daryti atsargines kopijas.
Dažniausia problema su kuria susiduriama tai yra tiesiog tingėjimas ją pasidaryti. Pavyzdžiui nuvažiuojame prie jūros ar į kokį renginį, ten „pafotkinam” gražių akimirkų, o grįžę viską laikom telefone pusę metų, nes tingim jas sukelti į kompiuterį, o po to netikėtai sugenda telefonas ir BAM failų nebėra. Nebėra nė vienos Jūsų nuotraukos, nė vieno svarbaus dokumento, nors imk ir apsiverk. Bet, kad nereikėtų dažnai verkti galime daryti atsargines kopijas.

Atsarginė kopija tai tiesiog failo kopijavimas į kažkokią kitą vietą paliekant originalų failą pas save. Sakysite jog tai paprasta? Anaiptol.. Paprasta tik iki tol kol reikia sugalvoti kur laikysime failo kopiją, nes pasirinkimų tikrai daug ir visi jie labai skirtingi, todėl norėčiau apžvelgti du populiariausius ir žinomiausius sprendimus, t.y fizinę saugyklą (pvz. išorinį kietajį diską) ir internetinę saugyklą (pvz. google drive)

  • Išorinė, fizinė saugykla. Tai tokia failų saugyklą kurią galime įsigyti kiekvienas ir laikyti savo namuose arba užrakinti seife, pvz. išorinis kietasis diskas ar tiesiog paprastas „flashiukas”. Didžiausias pliusas tai, jog fizinę saugyklą Jūs galite nešiotis kur norite ir ji nėra prijungta prie interneto, todėl žymiai padidėja saugumas. Deja, bet bent kiek patikimesnė saugykla nemažai kainuoja (nebent pirksite „flash’a” iš Kinijos).
  • Kaip žinome viskas ką sukūrė žmogus nėra amžina, taip ir čia yra tikimybė jog Jūsų saugykla vieną dieną ims ir „užlinks”, todėl geriausia būtų turėti dar vieną vietą kur saugotumėte kritinius failus ir ta vieta yra internetas. Galime rinktis iš daugybės internetinių failų saugyklų. Žinoma kiekviena sakosi esanti geresnė už kitą, bet rinkimės protingai, iš gerai žinomų vardų, tokių kaip Google, Box, Dropbox ir t.t. Internetinių saugyklų išlaikymas nėra brangus (priklausomai nuo to kiek failų talpinsite).

Turėdami failus dviejose ar daugiau vietų išvengsime skaudžių pasekmių juos praradus. Asmeniškai naudojuosi išoriniu kietuoju disku, bei dviem internetinėmis saugyklomis Google Drive ir Dropbox. Nepatingėkime išsaugoti mums brangių akimirkų ne tik fotoaparatu, bet ir pasidaryti atsargines nuotraukų kopijas.