Mano pirmasis dronas – Syma X5C

Iš kur pirkau, pagal ką rinkausi, kaina, bei atvežimo laikas.
Pirkau iš patikimiausiai atrodančios internetinės parduotuvės propeleris.lt. Rinkausi iš modelių kurių kaina yra iki 100 Eur, nes daugiau išleisti nesinorėjo. Syma x5c modelis pasirodė geriausias iš esamų pagal kainos ir kokybės santykį. Taip pat būtinai norėjau, jog dronas turėtų kamerą, taigi šis modelis tiko idealiai.
Šio modelio kaina buvo 91 Eur perkant iš lietuviškos internetinės parduotuvės.
Prekę užsakiau sekmadienį, atvežė trečiadienį. Būtų atvežę dar greičiau, deja po savaitgalio neturėjo kažkokių medžiagų įpakavimui ar panašiai, todėl teko palaukti viena diena ilgiau. Beje, atvežė į namus – DPD kurjeris (labai patogu).

Įpakavimas, pirmasis įspūdis,  dėžės turinys.
Kvadrokopteris buvo įpakuotas į didelę dėžę kuri buvo įpakuota į dar didesnę (nežinau kam to reikia). Išpakavus dėžes pirmasis įspūdis buvo maždaug toks „wowwww! skrisim!”. Tiesa, pamiršau paminėti, kad kvadrokopteris jau buvo surinktas, todėl pačiam surinkinėti jo neteko.
Dėžės turinys buvo toks: kvadrokopteris (pilnai surinktas), su jau įdėta baterija, kamera (kameroje 4 GB sd kortelė), propelerių apsaugos, 4 atsarginiai propeleriai, bei valdymo pultas (be baterijų). Tiesa pats lėktuvėlis visas plastmasinis, atsparus smūgiams.

Pirmasis skrydis.
Ilgai netempiant gumos įkroviau drono bateriją ir išėjau į lauką jį išbandyti. Kaip sekėsi? pasakysiu tik tiek.. jei tai Jūsų pirmasis dronas, neikite jo bandyti į lauką! Namai, medžiai, krūmai, žolė.. dronas susipažino su visais.

Drono kamera.
Labiausiai teko nusivilti drono kamera, todėl antrą kartą vien dėl kameros tokio drono nepirkčiau. 2 megapikselių HD kamera (rezoliucija 1280×720) tikrai per silpna norint, bent kažkiek kokybiškesnių nuotraukų ar video iš oro.

Pliusai ir minusai.
Nors iš pažiūros dronas neblogas ir gražiai atrodantis, bet jis turi nemažai minusų, tiesą sakant antrą kartą tokio drono nebepirkčiau.
Taigi, pagrindinis minusas, kad baterija į droną įsideda netvirtai ir labai lankstosi jos laidžiukai (ją prijungiant ir atjungiant), kas priveda prie greito gedimo, kadangi dronui krentant ar trenkiantis baterija visada judės. Kiti minusai tai per silpna kamera (2 megapikseliai), silpna baterija (500 mAh, kiek žinau įmanoma įdėti didesnę, max 700 mAh). Su tokio galingumo baterija skraidysite maždaug 7 minutes (neskaitant fotografavimo ar filmavimo). Dar vienas nemažas minusas tai nesandarumas, kylant ar krentant nuo žvyrėto ar žemėto paviršiaus greitai apsineš varikliukai.
Kita vertus, pliusų taip pat nemažai. Pirmasis – smagumas. Skraidyti su šiuo dronu tikrai smagu. Dronas labai stabilus (turi 6 ašių giroskopo stabilizavimo sistemą), taigi net jei skrendantį droną palenksite į kažkurią pusę su ranka arba tiesiog paleidinėsite droną mesdami jį iš rankų jis be didesnio vargo stabiliai atsistos į teisingą poziciją ir pakils. Šio drono stabilumas tikrai pagirtinas, net gi krentant iš didelio aukščio ir dronui sukantis ar krentant šonu, greitai atgausite stabilumą. Vakare labai gražiai atrodo drono raudonos ir žalios LED lemputės. Stiprus ir atsparus smūgiams korpusas. Asmeniškai man, šis dronas krito tiek kartų, kad nebesuskaičiuoju ir krito ant įvairaus grindinio, ant betono, akmenų, žemės, žvyro, žolės, buvo atsitrenkęs į namą, medį, tvorą, buvo nukritęs ant stogo, bet po visų šitų nesėkmių puikiai veikia. Kvadrokopteris labai lengvas, todėl nebaisu, kad krisdamas ką nors sudaužys (pvz.: stogą).

Į ką atsižvelgti perkant pirmąjį droną.
Iš pradžių reiktų apsispręsti dėl kelių paprastų dalykų. Kur skraidysite, lauke ar viduje. Ar su dronu norite tik skraidyti ar ir filmuoti/fotografuoti. Ar norite didesnio/mažesnio drono. Kiek maksimaliai pinigų galite išleisti dronui.
Jei skraidysite viduje tada rinkitės mažesnį ir pigesnį droną. Skraidant viduje dronui nereikia tiek galios, taip pat patogiau jei jis bus mažesnis (geresnės manevravimo galimybės).
Droną su kamera rinkitės tik tada jei su juo skraidysite lauke, beje, jei norite drono su kamera tuomet pasiruoškite mokėti kelis kartus daugiau (jei norite geresnės kokybės nuotraukų / video).
Jei niekada nesate skraidę su dronu ir šis bus Jūsų pirmasis, tuomet rekomenduoju vieną iš pigesnių dronų. Apsipratę su dronu vėliau patys nuspręsite ar Jums reikia profesionalesnio varianto.

Atsargumo priemonės
Pirmoji ir turbūt aiškiai suprantama taisyklė, nekiškite rankų prie besisukančių propelerių. Aš jau turiu patirties liečiant besisukančius propelerius, todėl niekam nerekomenduoju to bandyti.
Dronų baterijos yra kitokios, nei kad telefonų, nors gal būt atrodo panašiai. Įkrauti bateriją turite su įkrovikliu kuris būna pridėtas prie drono. Negalima krauti baterijos su telefono ar kokiu kitu krovikliu. Šios baterijos yra pavojingesnės, nei kitos, todėl pasistenkite jų nemėtyti, įkrovus iškart ištraukite įkroviklį (neperkraukite), stenkitės nekrauti dar neiškrautos baterijos, taip pat nepalikite kraunamos baterijos be priežiūros.
Skraidykite toliau nuo medžių, pastatų, automobilių ar žmonių, ypač jei skrendate pirmą kartą. Skraidydami ypač saugokitės žmonių, nes juos besisukantys propeleriai gali rimtai užgauti.

Kelios nuotraukos pabaigai!