Mano pirmasis dronas – Syma X5C

Iš kur pirkau, pagal ką rinkausi, kaina, bei atvežimo laikas.
Pirkau iš patikimiausiai atrodančios internetinės parduotuvės propeleris.lt. Rinkausi iš modelių kurių kaina yra iki 100 Eur, nes daugiau išleisti nesinorėjo. Syma x5c modelis pasirodė geriausias iš esamų pagal kainos ir kokybės santykį. Taip pat būtinai norėjau, jog dronas turėtų kamerą, taigi šis modelis tiko idealiai.
Šio modelio kaina buvo 91 Eur perkant iš lietuviškos internetinės parduotuvės.
Prekę užsakiau sekmadienį, atvežė trečiadienį. Būtų atvežę dar greičiau, deja po savaitgalio neturėjo kažkokių medžiagų įpakavimui ar panašiai, todėl teko palaukti viena diena ilgiau. Beje, atvežė į namus – DPD kurjeris (labai patogu).

Įpakavimas, pirmasis įspūdis,  dėžės turinys.
Kvadrokopteris buvo įpakuotas į didelę dėžę kuri buvo įpakuota į dar didesnę (nežinau kam to reikia). Išpakavus dėžes pirmasis įspūdis buvo maždaug toks „wowwww! skrisim!“. Tiesa, pamiršau paminėti, kad kvadrokopteris jau buvo surinktas, todėl pačiam surinkinėti jo neteko.
Dėžės turinys buvo toks: kvadrokopteris (pilnai surinktas), su jau įdėta baterija, kamera (kameroje 4 GB sd kortelė), propelerių apsaugos, 4 atsarginiai propeleriai, bei valdymo pultas (be baterijų). Tiesa pats lėktuvėlis visas plastmasinis, atsparus smūgiams.

Pirmasis skrydis.
Ilgai netempiant gumos įkroviau drono bateriją ir išėjau į lauką jį išbandyti. Kaip sekėsi? pasakysiu tik tiek.. jei tai Jūsų pirmasis dronas, neikite jo bandyti į lauką! Namai, medžiai, krūmai, žolė.. dronas susipažino su visais.

Drono kamera.
Labiausiai teko nusivilti drono kamera, todėl antrą kartą vien dėl kameros tokio drono nepirkčiau. 2 megapikselių HD kamera (rezoliucija 1280×720) tikrai per silpna norint, bent kažkiek kokybiškesnių nuotraukų ar video iš oro.

Pliusai ir minusai.
Nors iš pažiūros dronas neblogas ir gražiai atrodantis, bet jis turi nemažai minusų, tiesą sakant antrą kartą tokio drono nebepirkčiau.
Taigi, pagrindinis minusas, kad baterija į droną įsideda netvirtai ir labai lankstosi jos laidžiukai (ją prijungiant ir atjungiant), kas priveda prie greito gedimo, kadangi dronui krentant ar trenkiantis baterija visada judės. Kiti minusai tai per silpna kamera (2 megapikseliai), silpna baterija (500 mAh, kiek žinau įmanoma įdėti didesnę, max 700 mAh). Su tokio galingumo baterija skraidysite maždaug 7 minutes (neskaitant fotografavimo ar filmavimo). Dar vienas nemažas minusas tai nesandarumas, kylant ar krentant nuo žvyrėto ar žemėto paviršiaus greitai apsineš varikliukai.
Kita vertus, pliusų taip pat nemažai. Pirmasis – smagumas. Skraidyti su šiuo dronu tikrai smagu. Dronas labai stabilus (turi 6 ašių giroskopo stabilizavimo sistemą), taigi net jei skrendantį droną palenksite į kažkurią pusę su ranka arba tiesiog paleidinėsite droną mesdami jį iš rankų jis be didesnio vargo stabiliai atsistos į teisingą poziciją ir pakils. Šio drono stabilumas tikrai pagirtinas, net gi krentant iš didelio aukščio ir dronui sukantis ar krentant šonu, greitai atgausite stabilumą. Vakare labai gražiai atrodo drono raudonos ir žalios LED lemputės. Stiprus ir atsparus smūgiams korpusas. Asmeniškai man, šis dronas krito tiek kartų, kad nebesuskaičiuoju ir krito ant įvairaus grindinio, ant betono, akmenų, žemės, žvyro, žolės, buvo atsitrenkęs į namą, medį, tvorą, buvo nukritęs ant stogo, bet po visų šitų nesėkmių puikiai veikia. Kvadrokopteris labai lengvas, todėl nebaisu, kad krisdamas ką nors sudaužys (pvz.: stogą).

Į ką atsižvelgti perkant pirmąjį droną.
Iš pradžių reiktų apsispręsti dėl kelių paprastų dalykų. Kur skraidysite, lauke ar viduje. Ar su dronu norite tik skraidyti ar ir filmuoti/fotografuoti. Ar norite didesnio/mažesnio drono. Kiek maksimaliai pinigų galite išleisti dronui.
Jei skraidysite viduje tada rinkitės mažesnį ir pigesnį droną. Skraidant viduje dronui nereikia tiek galios, taip pat patogiau jei jis bus mažesnis (geresnės manevravimo galimybės).
Droną su kamera rinkitės tik tada jei su juo skraidysite lauke, beje, jei norite drono su kamera tuomet pasiruoškite mokėti kelis kartus daugiau (jei norite geresnės kokybės nuotraukų / video).
Jei niekada nesate skraidę su dronu ir šis bus Jūsų pirmasis, tuomet rekomenduoju vieną iš pigesnių dronų. Apsipratę su dronu vėliau patys nuspręsite ar Jums reikia profesionalesnio varianto.

Atsargumo priemonės
Pirmoji ir turbūt aiškiai suprantama taisyklė, nekiškite rankų prie besisukančių propelerių. Aš jau turiu patirties liečiant besisukančius propelerius, todėl niekam nerekomenduoju to bandyti.
Dronų baterijos yra kitokios, nei kad telefonų, nors gal būt atrodo panašiai. Įkrauti bateriją turite su įkrovikliu kuris būna pridėtas prie drono. Negalima krauti baterijos su telefono ar kokiu kitu krovikliu. Šios baterijos yra pavojingesnės, nei kitos, todėl pasistenkite jų nemėtyti, įkrovus iškart ištraukite įkroviklį (neperkraukite), stenkitės nekrauti dar neiškrautos baterijos, taip pat nepalikite kraunamos baterijos be priežiūros.
Skraidykite toliau nuo medžių, pastatų, automobilių ar žmonių, ypač jei skrendate pirmą kartą. Skraidydami ypač saugokitės žmonių, nes juos besisukantys propeleriai gali rimtai užgauti.

Kelios nuotraukos pabaigai!

 

guest
7 Comments
naujausi
seniausi populiariausi
Inline Feedbacks
View all comments
Jonas
Jonas
2016-12-25 12:06

Kas padėtu. man vis ijungus iskart kyla ir neleidzia mazinti galios ir skrenda ten kur nereikia, beje kaip filmuoti :(

as
as
2016-07-09 22:46

Straipsnis tikrai geras taciau noreciau pakomentuoti autoriaus ivardintus minusus. Vienintelis del ko sutinku, tai kamera, jos kokybe tikrai nera gera. Kas susije su baterija, manajame syme ji isistato gan tvirtai ir tikrai nejuda. Be to pas mane ji yra 600mAh ir jei nefilmuoji galima skraidyti iki 10 minuciu. Kas susije su nesandarumu, taip pat nesutinku, nes tai labiau priklauso nuo pacio savininko, as pavyzdziui visad naudoju komplekte esancias kojeles todel kylant nuo bet kokio pavirsiaus nera jokiu problemu, kaip ir nusileidziant.

nomeda
nomeda
2016-05-11 12:22

Ir aš užsisakiau jau droną internetu. Man labai įdomus dalykas. Jau nesulaukiu kada jį atveš, taip pat užsisakiau per kurjerį, nes tikrai patogu. Aš siunčiuosi iš Airijos, bet pastebėjau, kad kartais siuntiniai į Airiją nukeliauja greičiau nei iš jos.

Laurynas
Laurynas
2015-12-31 16:43

turiu drona syma x5sw modelio. nuo zemes nepakyla o pradedant kylt verciasi idesiny sona kol apsivercia. kodel taip atsitiko ?

Vilius
Vilius
2016-07-04 12:19
Reply to  Laurynas

Pabandyk perprogramuoti drona is naujo (Atstatyti gamyklinius duomenis) pagal instrukcija, man padejo :D

as
as
2016-07-09 22:38
Reply to  Laurynas

Tokiu atveju reikia atstatyti drono pradinius parametrus. Jei gerai pamenu ijungus drono ir valdymo pulta, vairalazde kuri valdo drona i virsu ir apacia reikia pilnai nukreipti i virsu, po to i apacia, toliau abi vairalazdes nuleisti i apacia desni kampa ir palaikyti kelias sekundes, tada drono lemputes sumirksi ir atsistato parametrai. Cia jei gerai pamenu, bet per google tikrai rasi kaip tiksliai