Darbas biure ir darbas namuose

Darbas namie nereiškia, jog Jūs būtinai turite dirbti per internetą, bet galiausiai viskas vistiek susives į jį, todėl pirmas patarimas norint dirbti namie – turėkite internetą.

Jei į viską žiūrėti iš tų žmonių pozicijos kurie niekada nėra dirbę namie, bet yra apie tai girdėję tuomet viskas atrodo lengva, paprasta, super faina ir pagal juos jei jau gali dirbti namie tai tau super pasisekė, bet tikrovė kiek kitokia. Kodėl?

Darbas biure
Ar jūs dirbate įmonėje ar turite įkūrę savo versliuką ir dirbate biure tuomet sakyčiau Jums pasisekė.. na bent jau iš dalies. Biuras riboja išsiblaškymą, nes sėdite tam tikroje erdvėje kurioje nėra ar bent jau neturėtų būti kas jus blaškytų. Jūs ateinate į biurą nustatytu laiku, bent jau jei dirbate įmonėje. Atėjimas nustatytu laiku į kažkokią vietą automatiškai priverčia Jus keltis nustatytu laiku kiekvieną dieną, kas yra labai gerai, nes taip nusistovi normalus dienos ritmas, kas veda prie produktyvesnio darbo. Biuras, vieta kur ateinate dirbti, o ne linksmintis, gaminti valgyti ar žiūrėti serialus, ar ne? Būtent todėl biure darbas dažniausiai būna produktyvesnis. Deja, kad ir kaip gerai atrodytų darbas biure, bet jis turi ir minusų. Čia Jūs nerasite laisvės arba jos bus labai mažai. Dirbant biure Jūs turite dirbti, o ne svajoti ką veiksite savaitgalį ar galvoti kokį filmą žiūrėsite vakare, būtent šis dalykas (laisvė) skiria darbą biure nuo darbo namuose.

Darbas namuose
Visi kas nėra dirbę namuose įsivaizduoja jog darbas namuose, net nėra tikras darbas, tai labiau poilsis, nes na juk žinote.. namai.. Keliuosi kada noriu, dirbu kiek noriu ir kur noriu ir kaip noriu, išeinu kada noriu ir grįžtu kada noriu ir t.t. deja visa tai baigiasi kai suprantate jog per savaitę nepadarėte nieko produktyvaus. Dažniausiai taip būna vos pradėjus dirbti namuose ir pajutus laisvę, bet vėliau jei tik užtenka noro ir nusiteikimo viską galima sureguliuoti, tiesa tai padaryti sunkiau, nei dirbant biure.
Dirbant namie darbą visada galima nukelti dienai į priekį ir taip galima jį kelti savaitėmis, mėnesiais, bet iš to nieko gero nebus, todėl būtina nusistatyti ribas, susidaryti tvarkaraštį ir net nusistatyti savo tikslus kuriuos pasiekus save kažkaip apdovanotumėte.
Apie tikslus, tai bene geriausias būdas save motyvuoti dirbti. Sakykime nusistatote, jog padarius tam tikrą užduoti eisite gerti kavos ir atsipūsite kelias minutes arba jei spėsite viską pasidaryti per šiandien tai rytoj eisite į kiną ir t.t. toks būdas „pakelia” norą dirbti.
Vis gi, jei sugebėsite susitvarkyti su sunkumais dirbant namie darbas taps tikru malonumu.

Patarimai darbui namuose

  • Organizuokite savo laiką ir darbus, tam galite naudoti įvairias programėles, pvz. Asana
  • Išsiblaškymas labai didelė problema ir ją Jums reiktų spręsti nuo pat pirmų dienų. Įsirenkite savo darbo kambarį ar kampą, atsiribokite nuo televizoriaus ir kitų blaškančių daiktų.
  • Darbo laiku pasistenkite niekur neiti, nedaryti kažko kas nesusiję su darbu.
  • Užsibrėžkite realius dienos, savaitės, mėnesio tikslus ir jų siekite. Apdovanokite save pasiekus tikslą.
  • Nepabijokite dirbti savaitgalį.
  • Darykite pertraukėles, bet ne pertraukas.
  • Jei kažkas nepavyksta – pakvėpuokite grynu oru, išgerkite kavos (arbatos), trumpam nukreipkite mintis kitur.

Pabaigai norėčiau apibendrinti ir trumpai pasakyti, jog nėra taip, kad biure dirba normalūs žmonės, o namuose tie kas nesugeba susirasti darbo ir atvirkščiai, tikrai ne. Tiek čia tiek ten dirba tokie patys žmonės, tiesiog vieniems labiau priimtina dirbti namuose, kitiems biure ir nė vienas atvejis nėra blogas. Jei Jūs sugebate dirbti namuose tai kodėl gi ne?
Jei dirbate biure, viskas kaip ir aišku, viskas vyksta nustatytu laiku ir dirbate nurodytą darbą. Namie laiką turite organizuoti patys, darbus dažnai taip pat. Nepamirškite, jog nusprendus pažiūrėti filmą vėliau visą ta laiką reikės atidirbti, nes kol žiūrėsite filmą niekas Jūsų darbo nenudirbs.