Image by vishnu vijayan from Pixabay

Apie nuotraukų saugojimą internete

Taigi, kur padėti galybę nuotraukų?

Ankščiau ir dabar
Ankščiau buvo madinga viską saugoti CD ar DVD diskuose, bet ta mada dingo atėjus USB atmintukams kurie pakeitė diskus, bet manau, kad dabar praėjo ir ši mada.

Populiariausi saugojimo būdai ir trumpai apie juos
Kokių gi būna tų saugojimo būdų? Kokie jų pliusai ir minusai? Pabandysiu apžvelgti populiariausius.

 • Pirmas, bene seniausias tai tiesiog atsispausdinti visas nuotraukas ant popieriaus.
  Minusai: brangu, nepatogu, nesaugu.
  Pliusai: gražu, galima pasikabinti ant sienos ar įdėti į popierinius albumus, gera paimti į rankas, ilgaamžiškumas svarstytinas (priklauso nuo to kur ir kaip nuotraukos laikomos).
 • Įrašyti nuotraukas į CD ar DVD diskus.
  Minusai: brangu (ypač jei daug nuotraukų), nelabai patogu, saugumas svarstytinas, ilgaamžiškumas taip pat svarstytinas (diskai pametami, sulaužomi ir pnš.), būtina turėti kompiuterį.
  Pliusai: patogiau ir pigiau, nei spausdinti nuotraukas ant popieriaus.
 • Perkelti nuotraukas į USB atmintukus.
  Minusai: būtinas kompiuteris, ilgaamžiškumas svarstytinas (nes atmintukai taip pat pametami, sulaužomi ar pnš.), nepatogu jei žmogus nelabai gaudosi su kompiuteriais.
  Pliusai: nebrangu (na, bent jau pigiau, nei pirkti diskus), lengva keisti nuotraukų kolekcijos dydį (t.y ištrinti ar pridėti naujų nuotraukų), didesnis ilgaamžiškumas, nei diskų.
 • Patalpinti nuotraukas internete.
  Minusai: reikia minimalių žinių kaip naudotis kompiuteriu ir supratimo apie internetą.
  Pliusai: pigu (arba nemokama), didelis ilgaamžiškumas jei pasirenkama tinkama paslauga, nebūtinas kompiuteris (galima viską atlikti telefonu), labai patogu ir lengva naudotis.

Iš visų variantų norėčiau išskirti paskutinį t.y nuotraukų talpinimą internete ir apie jį pakalbėti plačiau.

Kas gi tas nuotraukų talpinimas internete? ar tai saugu? ar patogu? ar brangu?
Nuotraukų talpinimas internete yra tas pats, kas talpinimas pas save kompiuteryje, tik skirtumas tas, kad tą kompiuterį kuriame Jūs talpinsite nuotraukas prižiūri profesionalai. Taip pat tie profesionalai suteikia Jums patogią prieigą prie nuotraukų peržiūros, redagavimo, talpinimo ir pnš. ir visa tai yra nemokamai.
Nemokamai? juk nebūna nemokamai?! būna, dar ir kaip būna, praėjo tie laikai kai nemokamuose dalykuose būdavo kažkokia užslėpta sąlyga ar pnš. todėl ramiai galite naudotis tomis nemokamomis paslaugomis.

Ar tai saugu?
tai saugiau, nei talpinti nuotraukas diskuose, USB atmintukuose ar kažkur kitur. Žinoma saugumą nulemia Jūsų pasirinktas paslaugos tiekėjas. Sakykim renkantis tarp „Microsoft” ir „EinaSauKoksGerasTiekejas” aš pasirinkčiau „Microsoft”. Atsakydamas į saugumo klausimą galiu trumpai papasakoti, kaip veikia tas nuotraukų ar kt. failų talpinimas internete.
Taigi, Jūs prisijungiate prie paslaugos, išsirenkate nuotraukas savo kompiuteryje ir įkeliate jas į internetinę saugyklą. Prie Jūsų nuotraukų prieiti galite prieiti tik Jūs ir niekas kitas, nei tos įmonės darbuotojai, nei Jūsų draugai, nei dar kažkas. Žinoma saugumas priklauso ir nuo Jūsų pačio, todėl nedalinkite prisijungimo duomenų kitiems asmenims, saugokitės virusų.

Ar patogu?
Vienareikšmiškas TAIP. Svarbu paminėti tai, jog nuotraukas kurias talpinate internete galite pasiekti bet kur ir bet kada tiek su kompiuteriu, tiek su telefonu (svarbu būtų internetas).

Ar brangu?
Viskas priklauso nuo, to kiek nuotraukų talpinsite, dažniausiai paslauga nemokama iki tam tikro kiekio, vėliau gali tekti prasiplėsti paslaugą arba ištrinti keletą nuotraukų, kad tilptų kitos.

Kur talpinti?
Norėčiau išskirti tris mano manymu populiariausias, patogiaus ir žinomiausias talpyklas ir jas trumpai apžvelgti.

 • Google drive patogi vieta laikyti ne tik nuotraukoms, bet ir visiems kitiems failams. Labai patogu, jei naudojatės ir kitomis „Google” paslaugomis (pvz. gmail). „Google” duoda 15 GB nemokamos vietos kurios užteks tikrai ne vienam tūkstančiui nuotraukų. Veikia tiek kompiuteriuose, tiek telefonuose. Įkėlę dokumentą (pvz. word’o ar excel’io) galite jį redaguoti tiesiogiai. Tai saugi vieta talpinti net ir privačius failus. Asmeniškai „Google Drive” naudoju jau senai, laikau ten įvairius failus, dokumentus, atsargines kopijas ir pnš. niekada nesu nusivylęs šia paslauga.
 • OneDrive labai panaši  vieta į „Google Drive”, tiesa „OneDrive” gal būt labiau orientuota į nuotraukų talpinimą, nei failų. Su drauge jau senai naudojamės šiomis paslaugomis, laikome kelis tūkstančius nuotraukų, jokių problemų kol kas neturėjome. Šia paslauga galima naudotis tiek kompiuteriu tiek telefonu, labai patogi nuotraukų peržiūra. „OneDrive” priklauso gerai žinomai kompanijai „Microsoft” kuri ir rūpinasi Jūsų failų saugumu. Ši internetinė saugyklą taip pat suteikia 15 GB nemokamos vietos.
 • Dropbox vėl gi labai panaši vieta į ankstesnes. Čia taip pat galima talpinti įvairius dokumentus, nuotraukas ar video, bet čia negalėsite dokumentų redaguoti tiesiogiai. Vietos „Dropbox” taip pat duoda gerokai mažiau – tik 2 GB. Nors atrodytų jog tai labai mažai palyginus su kitomis interneto saugyklomis, bet jei talpinsite smulkesnius dokumentus jos tikrai užteks ilgam. Tiesa čia talpinti nuotraukų nepatariu – tiesiog nepatogu. Paslauga galima naudotis tiek kompiuteriu tiek telefonu.

Taigi, kurią paslauga pasirinkti? Jei norite talpinti tik nuotraukas, rinkitės „OneDrive”, jei tik failus arba ir failus ir nuotraukas tada Jums tiks „Google Drive”, jei failų neturite daug ir talpinsite juos retai tuomet rinkitės „Dropbox”. Nors žinoma kiekvienas atvejis individualus. Tiesą sakant visos šios internetinės talpyklos yra geros ir Jums tereikia išsirinkti labiausiai patinkančią Jums.