Image by David Mark from Pixabay

Tarp Miesto ir Kaimo

Turbūt didžiausias pokytis mano gyvenime, tai gyvenamosios vietos pakeitimas ir atsisveikinimas su gimtuoju kraštu. Pasidalinsiu įspūdžiais ir duosiu keletą asmeninių patarimų tiems kurie galvoja keltis gyventi kitur.

Myliu kaimą
Virš 20 metų gyvenau kaime ir nebuvau matęs tikro miesto gyvenimo. Man jo ir nereikėjo. Pamilau kaimišką gyvenimą. Pamilau kaimo žmones. Pamilau kaimo gamtą.
Įsivaizduokite, praveriate namų lauko duris, o ten.. erdvus kiemas, šone ošia miškas, kiek tolėliau plyti žaliuojantys laukai, pravažiuoja vienas kitas automobilis, ramu, girdisi gamtos garsai. Įkvėpus galima pajusti tikrą, tyrą, o jei šnekant vaizdžiai – žalią orą.
Kaimo žmonės – kaip du euro centai, paprasti, nieko neslepiantys, nuoširdūs, sakantis tai ką galvoją. Kiekvienas jų užsiėmęs savo reikalais, keliasi 5 valandą, užsikuria krosnį, papusryčiauja, lekia šerti gyvulių, o juk dar namie šimtas darbų.. taip ir triūsia iki vakaro, bet juk tai ir yra gyvenimas.

Kelionė..
Kad ir kaip gera būtų kaime, bet reikia išbandyti ir kažką naujo, tai ir padariau. Persikraustyti buvo nesunku, tereikėjo susidėti daiktus ir tiek tos bėdos, sunkiau buvo viduje.
Nemanau, kad yra žmonių kuriems būtų lengva atsisveikinti su kažkuo kas jiems yra labai svarbu, nebuvo lengva ir man. Išvažiuojant reikėjo mintis nukreipti kažkur kitur, kad negalvoti kaip sunku palikti mylimą kraštą. Iškeliavau į Vilnių. Didžiausią Lietuvos miestą, sostinę.
Kaip manote, ar paprasta iškeisti kaimą su ~700 gyventojų į miestą su bene pusę milijono gyventojų?

Pirmas įspūdis Vilniuje
Pirmą kartą įvažiavus į miestą buvo.. keista. Tuo metu turbūt nieko negalvojau, taip pat nebuvo ir baisu, nes žinojau jog nieko jau nepakeisiu. Buvo.. keista. Tikrai nešūkavau iš laimės ar nuostabos, nebuvo to tokio „oho!”. Žinojau, kad į miestą atvažiavau ne poilsiauti, o dirbti, tai buvo ir tebėra vienintelis tikslas ties kuriuo ir esu susikoncentravęs.

Miestas po kurio laiko
Truputį pagyvenus (daugiau, nei pusę metų), susipažinus su keletu miesto rajonų ir žmonėmis galiu pasakyti, kad pasiilgau kaimo, kad ir kaip tai keistai skambėtų. Aš greičiausiai ne tas kuriam skirtas miesto gyvenimas. Visgi, gyvenant tokiame mieste yra ir pliusų.
Lyginant su kaimu, vienas iš pliusių yra tai jog viskas yra čia ir dabar, t.y. jei susirgai – gali nueiti į vaistinę, pas daktarus, parduotuvių tiek, kad net nežinai kurią rinktis, visos reikiamos paslaugos ranka pasiekiamos. Taip pat didelis pliusas jog čia atsiveria didelis galimybių ratas, tereikia noro jas išnaudoti.
Žmonės čia normalūs, t.y žmonių daug ir įvairių, vieni kalba lietuviškai, kiti rusiškai, dar kiti lenkiškai ar angliškai, bet palyginti su tuo ką galima įsivaizduoti prisiskaičius įvairių dienraščių tai žmonės tikrai normalūs, nėra taip, kad einant gatve tamsiu paros metu Jus iškart užpuls ir subadys, o po to dar ir du eurus iš piniginės išplėš. Tamsiu paros metu keliauti miestu teko nemažai, bet nebuvo atvejo kai kažkas užkabintų ar blogu žvilgsniu palydėtų. Žmonės draugiški, laikantys save truputį aukščiau už kitus, mėgstantys nepasakyti visko iki galo arba kitaip sakant – neatviri. Visgi geranoriški ir norintys padėti.
Gyvenimo ritmas pasikeitė 100%, laisvo laiko liko -1 (minus) valanda į parą. O jei rimtai, laisvo laiko beveik nelieka, tenka ilgokai važiuoti miestu, kad pasiekti darbą, o paskui namus, dažni kamščiai padėtį tik pablogina. Parduotuvėse, ypač vakare, kamščiai taip pat dideli, kas leidžia namus pasiekti dar vėliau.

Pabaigai
Kad ir kaip būtų blogai, bet nėra taip blogai kaip būtų jei iš tikro būtų blogai. Žodžiu miestas turi savų pliusų ir minusų, gyventi galima, dirbti galima, bet mieliau rinkčiausi kaimą ir kas ten žino, gal kada vėl prie jo priartėsiu.

Patarimai
Šie patarimai labiau taikomi tiems kurių likimas panašesnis į mano, t.y. tokiems kurie persikelia iš mažesnių vietovių į didesnes, kaip kad iš kaimo į miestą.

  • Jei jau nusprendėte persikelti į miestą ir ten neturite savo būsto, tuomet nusiteikite kas mėnesį suploti nemenką sumelę vien už stogą virš galvos (kalbu apie nuomą), o ypač tai aktualu Vilniuje. Norint išsinuomoti padoresnį butą kainos prasidės nuo 200 eurų už 1 kambario nuomą.
  • Rinkitės būstą arčiau darbovietės ar objekto kuriame dažnai lankysitės, nes pervažiuoti per miestą su viešuoju transportu gali užtrukti apie valandą, taigi jei darbas bus nuo 8 valandos, turėsite keltis apie pusę 7 vien tam, kad spėti laiku į darbą, o jei dar norėsite papusryčiauti?
  • Dažniausiai miestai turi savo „blogus” ir „gerus” rajonus, patarčiau apie juos susižinoti prieš persikeliant į tą miestą ir nepakliūti į „blogą” rajoną.
  • Jei išvažiuojate gyventi vienas (-a) supraskite, jog toks gyvenimas parūpina papildomų džiaugsmų, kaip kad kambarių tvarkymas ir maisto ruošimas kurie labai smagiai atima nemažą dalį laiko.
  • Ir paskutinis patarimas būtų išlikti savimi, neleisti miestui Jūsų pakeisti, nes jis tai daro greitai ir negailestingai.

Jei domina kažkas konkrečiau galite užduoti klausimus komentaruose, būtinai atsakysiu!