Image by Free-Photos from Pixabay

Apie programavimą trumpai ir vaizdžiai

Programavimas darosi vis svarbesnis visai šiuolaikiniai visuomenei ir apie jį žino ar bent jau yra girdėję turbūt didžioji dalis žmonių. Bet visgi, kas yra programavimas? pabandysiu tai paaiškinti paprastai, trumpai ir vaizdžiai.

Jei šnekėti paprastai tai programavimas yra tiesiog komandos kurios įvykdomos po kažkokio veiksmo, sakykim mygtuko paspaudimo.
Paprastas ir kasdieninis pavyzdys būtų su skalbimo mašina, visos bent kiek naujesnės mašinos turi tam tikras skalbimo programas, taigi jūs pasirenkate skalbimo programą, o po to skalbyklė ją įvykdo, taip pat yra ir programavime, programuotojas, žmogus kuris kuria programas aprašo tai kaip ta programa turėtų elgtis po tam tikrų veiksmų.
Kitas pavyzdys su kompiuteriu. Įsivaizduokite, jūs paspaudžiate  kompiuterio įjungimo mygtuką – tai veiksmas, po šio veiksmo seka komandos kurios įjungia ir paruošia darbui Jūsų kompiuterį.

Realiai viskas programavime veikia šiuo paprastu principu, tiesa, kad parašyti kažkokią komandą neužtenka mokėti kalbą kuria šnekate, tam reikia išmanyti kurią nors programavimo kalbą.

Kas yra programavimo kalba?

Programavimo kalba yra panaši į mūsų šnekamąją kalbą, tik skirtingai, nei pastaroji ji leidžia „susikalbėti” su kompiuteriu, sakydamas susikalbėti turiu omenyje, jog kompiuteris supranta tą kalbą ir gali įvykdyti pateiktas komandas.

Kiek ir kokių programavo kalbų yra?

Sunku būtų suskaičiuoti jas visas, todėl tiesiog pasakysiu jog jų yra tikrai užtektinai. Kalbų įvairovė didelė, vienos pritaikytos kurti kompiuterio programoms, kitos programuoti internetinius tinklalapius, sistemas, trečios universalesnės ir tinka abiems paminėtiems atvejams, ketvirtosios skirtos programuoti mikroschemas ir taip toliau.

Ar aš galiu būti programuotojas?

Būti programuotoju gali bet kas, bet būti geru programuotoju reikia turėti pašaukimą, talentą.

Ko reikia, kad taptum programuotoju?

Užtenka noro ir nebijoti daryti klaidas.

Kaip tampama programuotoju?

Žinoma mokymosi būdu. Baigęs aukštąją mokyklą programuotojas nebūtinai būna geresnis už savamokslį, tikrai žinau ne vieną tokį atvejį, nes programavimas toks dalykas kurį gali išmokti bet kas, nes visa informacija yra laisvai prieinama internete, knygose. Nesupraskite manęs klaidingai, studijuoti programavimą aukštosiose mokyklose verta, tik gal ne visose. Praktika programavime atlieka labai didelį vaidmenį, todėl jei jau nusprendėte tapti programuotoju supraskite, kad turėsite prie kompiuterio praleisti daug laiko.

Kada tampama programuotoju?

Visada svarstydavau kada gi galima pradėti vadintis tikru  programuotoju? baigus aukštają mokyklą? uždirbus pirmus pinigus iš to? kur nors įsilaužus (į draugo facebook paskyrą (haha))? perskaičius knygą? galiausiai, kažką suprogramavus?
Mano asmenine nuomone – nė vienu atveju. Manau kad, programuotojas pradeda vadintis programuotoju tuomet kai kiti jį pradeda tokiu laikyti.

Kas yra geras programuotojas?

Mano manymu tas kuris nesigiria savo darbais, o patys darbai šneka už jį.

Ar programuotojui lengva susirasti darbą?

Šiomis dienomis darbą susirasti tikrai nėra sunku. Darbas nebūtinai turi būti įmonėje, juk galite ją sukurti patys arba dirbti su vienu ar kitu klientu pagal tam tikrą sutartį.

Ar visi programuotojai yra nevykėliai realiame pasaulyje?

Anksčiau, daug daug anksčiau, kai buvau jaunesnis mano nuomonė buvo panaši, gal tiesiog tarp žmonių susidaręs toks programuotojo atvaizdas – su akinukais, kreivi dantys, ilgi plaukai, visas sudžiuvęs ir panašiai, bet pradėjęs tuo domėtis, pamačiau, kad yra visai kitaip, iš tikro programuotojų galite sutikti įvairių, nors visi jie turi kažkokių panašių bruožų.

Ar programavimas gadina akis, sveikatą?

Akis – taip, net jei jūs darysite dažnas pertraukas, ir mankštinsite akis ir t.t. jos vistiek silps, nes kompiuterio ekranas yra toks dalykas kuris nori nenori jas gadina. Dėl kitos sveikatos – pasirinktinai. Jei sportuojate, prie kompiuterio išlaikote normalią laikyseną, jei nesėdite prie jo 24 valandas per parą ir panašiai tuomet su sveikata Jums bus viskas gerai, tiesiog reikia nepamiršti truputį pajudėti ir viskas bus gerai.

Ką gali geras programuotojas?

Kaip sakoma viską ką sukūrė žmogus, žmogus gali ir sugriauti, taip yra ir su programavimu, jei kažkas sukūrė gerą produktą tai kažkas kitas gali sukurti geresnį ir t.t. geras programuotojas gali padėti to pasiekti, o dar geresnis gali padėti pasiekti to dar greičiau. Taip pat geras programuotojas sugeba greitai rašyti klaviatūrą :)

Kada pradėti mokytis programavimo?

Amžiaus nuo kurio reiktų pradėti ir nuo kurio jau nebegalima pradėti – nėra. Pradėkite tada kada atsiranda pašaukimas, kada atsiranda trauka ir noras programuoti.

Ar sunku programuoti?

Sunku jei nemoki tos kalbos kuria reikia programuoti, jei supranti kalbą, tereikia logikos ir kavos, kad būtų išspręstos visos problemos.

Programuoti vienam ar burtis į grupes?

Aš tiek už vieną tiek už kitą variantą, tiesiog viskas priklauso nuo situacijos. Žinoma dirbti grupėse nepalyginamai smagiau.

Savamokslis ar mokytas?

Sakydamas mokytas, turiu omenyje mokytas aukštojoje mokykloje. Tiek savamokslis tiek ne gali būti puikus programuotojas. Svarbiausia užsispyrimas, noras, judėjimas pirmyn.

 

Sėkmės programuotojant!